Dlaczego język obcy przydaje się podczas wakacji?

Wybierając się na zagraniczny wyjazd, nie tylko w celach zarobkowych, ale również typowo rekreacyjnych, warto jak najlepiej poznać kulturę, obyczaje oraz język kraju, który jest celem podróży. Oczywiście najczęściej sam język angielski wystarcza, aby się dogadać i poradzić sobie na lotnisku, w restauracji, czy w hotelu. Czy jednak nie czulibyśmy większej satysfakcji, mogąc porozumiewać choćby w stopniu komunikatywnym w języku ojczystym państwa, do którego się wybieramy?

Zrób wrażenie na towarzyszach podróży

Wybierając się na wakacje z rodziną, albo z przyjaciółmi, z pewnością będziemy mogli im zaimponować, znając choćby podstawy języka obcego, umiejąc się przywitać i pożegnać, czy zamienić z kimś kilka prostych słów. To także świetna okazja, aby kogoś namówić do nauki języków obcych – pokazać jak wielką może to dawać frajdę, pobudzać pracę mózgu,  trenować pamięć oraz koncentrację. Mówienie w obcym języku wzmacnia także poczucie pewności siebie, wiarę we własne możliwości i umiejętności. Podczas zwiedzania i wycieczek, z pewnością poczujesz się świetnie czytając i rozumiejąc napisy, czy oznaczenia w oryginalnym języku. Co powiesz na podróż do malowniczych Włoch? Język włoski jest uważany za jeden z piękniejszych, romantycznych i bardzo melodyjnych, a jego nauka nie powinna sprawiać aż tak dużego problemu.

Poznaj kogoś interesującego

W innym kraju można rzecz jasna także poznać kogoś interesującego – znajomego, przyjaciela, a może i kogoś więcej? Dzięki znajomości danego języka o wiele łatwiej przełamać bariery i swobodniej się porozumiewać. Nawet po powrocie do kraju warto utrzymywać takie kontakty, pisać do siebie maile, listy, czy wiadomości poprzez portale społecznościowe, a nawet rozmawiać online, dzięki czemu można w przyjemny i bardzo skuteczny sposób dalej szkolić swoje językowe umiejętności. To idealny trening umiejętności praktycznych – pisania oraz mówienia w zwykłych, codziennych sytuacjach i na najróżniejsze życiowe tematy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.