Wycieczka do Londynu – poznaj TOP 4 atrakcje turystyczne!

Londyn to jedno z najchętniej odwiedzanych miast turystycznych na świecie. Nic dziwnego, skoro znajduje się tam mnóstwo atrakcji, które znane są z historii, filmów i pocztówek. Wybierając się do stolicy Anglii, warto wiedzieć, co zobaczyć, aby nie przegapić najważniejszych hitów wśród odwiedzających.

London Eye

Jedna z najważniejszych atrakcji Londynu to London Eye (czyli Londyńskie Oko), które jest nazywane także Millenium Wheel (Kołem Milenijnym). Jest to koło obserwacyjne, tak zwany diabelski młyn, znajdujący się w dzielnicy Lambeth. Atrakcja ma 135 metrów wysokości, co czyni ją najwyższą konstrukcją tego typu na świecie. Pełny obrót koła trwa pół godziny.

W zależności od pory roku godziny otwarcia koła mogą być różne, więc lepiej sprawdzić je, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z tej atrakcji.

Globe Theater

To teatr, który działał na przełomie XVI i XVII wieku. Jednym z jego udziałowców był William Szekspir. Budowla była odbudowywana, a obecna konstrukcja została otwarta w 1997 roku. W czasach działalności teatru mogło się w nim zmieścić około 3 tysięcy widzów. Miejsca były podzielone na trzy piętra, na których znajdowały się fotele – bilety na miejsca siedzące były droższe niż na miejsca „stojące”. Scena miała wymiary 12×8 metrów, a dach budynku był podpierany przez kolumny.

Jeśli planujesz wizytę w Globe Theater w celu jego zwiedzenia, zapoznaj się z repertuarem, ponieważ w trakcie grania spektakli jest on nieczynny dla turystów.

Chcesz rozpocząć naukę języka angielskiego lub doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów? Być może kursy angielskiego online są dla Ciebie? Przekonaj się sam!

Millenium Bridge

Most jest jednym z symboli Londynu, a znajduje się on nad Tamizą, i łączy dwie dzielnice – Badnkside i City. Był od wybudowany z okazji nowego tysiąclecia. Konstrukcja kosztowała 18,2 miliona funtów, co przekroczyło budżet aż o 2,2 miliona. Most przeznaczony jest wyłącznie dla ruchu pieszego, co znaczy, że nie poruszają się po nim samochody.

Jako ciekawostkę dodamy, że most przedstawiony jest w filmie „Harry Potter i Książę Półkrwi”, gdzie zawala się on po ataku śmierciożerców.

The Shard

The Shard to z języka angielskiego „odłamek”. To wieżowiec znajdujący się w dzielnicy Southwark, na południowym brzegu Tamizy. Wysokość budynku wynosi 309,6 metrów.

Po zakończeniu nad nim prac w 2012 r. stał się najwyższym ukończonym wieżowcem w Europie. Został on zaprojektowany przez włoskiego architekta Renza Piana, autora m.in: New York Times Building w Nowym Jorku.