Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem, czy kontynuacją nauki języka obcego? Przeczytaj, dlaczego warto uczyć się języków oraz o korzyściach, które wynikają z nauki.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Znajomość języków obcych ułatwi Ci: kontakty z obcokrajowcami, znalezienie pracy oraz późniejszy awans. Uczenie się języków, zwłaszcza angielskiego – jest on najbardziej popularnym językiem – pozwoli Ci na szeroki dostęp do wiedzy, która może być przydatna: w pracy, na studiach, czy też w czasie wolnym do realizacji np. swoich pasji. Warto otaczać się językiem, którego się uczysz poprzez np.: czytanie artykułów, książek, czy oglądanie wiadomości, filmów, seriali lub słuchanie muzyki, czy radia.

Wiesz już jakiego języka chcesz się nauczyć? Co dalej?

Zdecyduj ile możesz poświęcić czasu na naukę, w jakie dni, istotne jest, aby była ona regularna. Następnie należy wybrać w jaki sposób, będziesz się uczyć, czy wolisz samodzielnie, czy lepsza będzie dla Ciebie szkoła językowa, czy kurs Internetowy. Profi Lingua jest szkołą językową, z której ofertą zdecydowanie warto się zapoznać.

Dlaczego nauka języków jest ważna?

Uczenie się języków pozytywnie wpływa na koncentrację, dzięki niej ćwiczysz zapamiętywanie. Nauka języków to dobry trening dla mózgu! Kolejne zalety to poznanie innej kultury, zwyczajów, historii danego kraju. Dzięki znajomości języka obcego możesz nawiązać również nowe znajomości z ludźmi z całego świata!

O czym warto wiedzieć, gdy wybierasz język, którego chcesz się nauczyć?

Najważniejsze jest, aby wyznaczyć sobie cel, dlaczego chcesz nauczyć się akurat tego języka. Może kochasz podróże, a znajomość np. angielskiego ułatwi Ci to zadanie w znacznym stopniu lub chcesz znaleźć lepszą pracę i wyjechać do Niemiec? Wyznaczenie sobie celów – dlaczego uczę się tego języka – jest bardzo ważne, ponieważ w znacznym stopniu wpływać to będzie na twoją motywację. Weź do ręki kartkę i długopis, a następnie napisz, dlaczego chcesz się nauczyć tego języka. Możesz umieścić ją w widocznym miejscu, najlepiej tam, gdzie się uczysz, będzie to świetna zachęta do nauki!

Popularne języki obce, których uczą się Polacy

Najczęściej Polacy uczą się języka angielskiego, na miejscu drugim znalazł się język niemiecki. W dalszej kolejności Polacy wybierają języki takie jak: hiszpański, francuski, włoski, norweski, szwedzki. Coraz większą popularnością cieszą się również języki takie jak: arabski, hindi, japoński czy chiński.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.