Jak skutecznie i szybko uczyć się języków obcych?

Czy istnieje jakiś magiczny sposób, dzięki któremu w ekspresowym tempie nauczymy się nowego języka obcego? Pewnie niestety nie. Wiele zależy od naszych indywidualnych predyspozycji, wieku, czasu, który możemy na naukę poświęcić. Z całą pewnością istnieją jednak skuteczne metody i wskazówki, dzięki którym język obcy „wejdzie nam do głowy” w nieco szybszy, a na pewno przyjemniejszy sposób.

Praktyka przede wszystkim

Wiele osób skupia się na teoretycznej stronie danego języka, skrupulatnie zapamiętując skomplikowane zasady gramatyczne i ucząc ogromnej ilości nowych słówek oraz zwrotów. Choć oczywiście jest to bardzo przydatne, często okazuje się później, że w kontakcie z żywym człowiekiem i potrzebie swobodnej rozmowy, pojawia się tzw. blokada językowa – zawstydzenie, obawa i strach przed popełnieniem błędu, chęć wycofania się. Dlatego tak ważna jest właśnie praktyka – warto pamiętać, że najważniejsze jest przede wszystkim to, aby być komunikatywnym i się dogadać, a 100% poprawność gramatyczka oraz językowa ma drugorzędne znaczenie.

Ucz się zawsze i wszędzie gdzie możesz

Czasami ciężko zasiąść do nauki i znaleźć godzinę czy dwie w ciągu całego zabieganego, pełnego wyzwań i obowiązków dnia. O wiele lepszą opcją, zamiast takiej tradycyjnej nauki, będzie uczenie się nowego języka jakby mimochodem – oglądając filmy i seriale w oryginalne, słuchając audiobooków podczas jazdy samochodem lub sprzątania. Warto także spróbować znaleźć sobie osobę, z którą można popisać lub porozmawiać online w danym języku, szkoląc w ten sposób swoje umiejętności mówienia oraz pisania. Najlepiej naukę języka traktować jak miły sposób na spędzanie czasu, nie zaś przykry obowiązek.

Co powiesz na język hiszpański? Nauka języka hiszpańskiego  z całą pewnością może okazać się niezwykle inspirująca i satysfakcjonująca. Może swoje kolejne wakacje spędzisz w tym pięknym, gorącym i słonecznym kraju? Warto rozważyć także opcję wymiany zagranicznej lub wyjazdu na pewien określony czas – w końcu najlepiej uczyć się danego języka będąc na miejscu, przebywając i żyjąc wśród ludzi mieszkających tam na co dzień.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.