Powody dla których warto uczyć się angielskiego online

Przy użyciu nowoczesnych technologii i możliwości jakie ze sobą niesie, uczelnie i szkoły zaczęły prowadzić lekcje w trybie online. Szkoły językowe już wcześniej miały w swojej ofercie kursy języka angielskiego online. Zdania o skuteczności takiej metody były podzielone, a teraz nastał idealny czas, aby wyrobić sobie na ten temat własną opinię. Poznaj 3 powody, dla których warto uczyć się języka angielskiego online!

Wygodna nauka w domowym zaciszu

Wyobraź sobie, jak dużo korzyści niesie ze sobą nauka w domu. Nie musisz zakładać kurtki i butów (zwłaszcza zimą), nakładać makijażu i jechać przez pół miasta, aby dostać się do wybranej placówki. Możesz założyć ciepłe kapcie, zaparzyć sobie filiżankę herbaty i rozsiąść się wygodnie w zaciszu własnego domu lub mieszkania. Jeżeli tylko pogoda dopisze, możesz również uczyć się w ogrodzie, w pobliskim parku lub nad jeziorem. W trybie zajęć online to Ty wybierasz miejsce do nauki, nie odwrotnie. Nie musisz dopasowywać się do planu zajęć danej placówki. Wystarczy komputer z dostępem do WiFi oraz kartka i długopis.

Lekcje języka angielskiego przez Internet to idealnie rozwiązanie dla zabieganych, ponieważ nie tracisz czasu na dojazd. Niektórym osobom było do tej pory bardzo ciężko wygospodarować czas na uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach, odrabianie zadań w domu i jeszcze samodzielną naukę poza kursem.

Oszczędność pieniędzy na zajęciach

Oszczędzasz nie tylko czas, ale również własne pieniądze. Lekcje w profesjonalnej placówce językowej będą o wiele droższe, niż kurs w formie online. Oprócz tego oszczędzasz także na dojazdach – nie musisz pokrywać kosztów paliwa czy transportu publicznego. Znika również konieczność kupna podręczników, ponieważ większość z nich będzie Ci udostępniona w formie PDF.

Nauka dostosowana do Twoich potrzeb

Uczysz się w odpowiednim dla siebie tempie. Na standardowych kursach, studentów dobiera się wedle stopnia ich zaawansowania językowego. Szkoły układają program tak, aby nikt nie zostawał w tyle i wszyscy uczyli się w jednakowym tempie. Niestety, to nie zawsze się sprawdza. Jedni uczą się szybciej od drugich, co w efekcie przekłada się na brak zrozumienia danej partii materiału.

Nauka angielskiego przez Internet różni się głównie tym, że przebiega w tempie dostosowanym do ucznia. Nauczyciel ma obowiązek upewnić się, że wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe. Jeżeli jakaś partia materiału idzie Ci nieco ciężej, nauczyciel powinien zwolnić tempo i przerobić dane zagadnienie jeszcze raz.

Możesz uczyć się poprzez filmy, muzykę, interaktywne ćwiczenia, gry itp. Dla wielu uczniów już sama możliwość nagrywania zajęć i odtwarzania ich ponownie daje wiele korzyści, a także utrwala materiał przewidziany na angielski. Nauka to również dostęp do nieograniczonych ilości materiałów dydaktycznych i ćwiczeń, które pozwolą Ci rozwinąć znajomość angielskiego.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.