Dla kogo jest egzamin CPE?

Jeżeli uczysz się języka angielskiego od dłuższego czasu, z pewnością wiesz, że na każdym etapie nauki możesz zdawać egzaminy językowe, które nie tylko określają Twój poziom zaawansowania językowego, ale również umożliwiają zdobycie certyfikatów, które są bardzo cenne np. na rynku pracy. Jednym z nich jest egzamin CPE. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie – kto powinien go zdać?

Dlaczego warto zdać egzamin CPE?

Egzamin CPE służy do sprawdzenia Twojego poziomu języka angielskiego. Osoby podchodzące do niego powinny operować angielskim na poziomie C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Przyjmuje się, że do egzaminu CPE powinny podchodzić osoby, które władają językiem angielskim niemal na poziomie ojczystym. Po zdaniu egzaminu otrzymujemy certyfikat. Dlaczego warto go mieć?

  • Jest to najbardziej prestiżowy certyfikat językowy, jeżeli chodzi o język angielski,
  • Testuje on praktyczną znajomość języka angielskiego na najwyższym poziomie,
  • Posiadając go możesz podejmować studia na uczelniach wyższych w języku angielskim,
  • CPE cieszy się uznaniem tysięcy pracodawców na całym świecie,
  • Jest ważny przez całe życie!

Kto może zdawać egzamin CPE?

Do egzaminu może podejść każdy, o ile jego znajomości językowe na to pozwalają. Jest on dedykowany zarówno dla młodzieży, nastolatków, jak i dorosłych. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które planują studiowanie w obcym języku na uczelniach wyższych na całym świecie, a także tych, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje w oczach pracodawców.

Jak wygląda egzamin CPE?

Składa się on z pięciu części:

  • Reading (czytanie)
  • Writing (pisanie)
  • Use of English (stosowanie struktur językowych)
  • Listening (rozumienie)
  • Speaking (mówienie)

Za każdą cześć przyznawana jest odpowiednia punktacja. Co ważne, egzamin CPE jest zdawany już po otrzymaniu 60% możliwych punktów.

Czy warto podejść do egzaminu CPE?

Oczywiście! Jak wspomniano, jest to najbardziej prestiżowy egzamin językowy, do jakiego możemy podejść. Dzięki otrzymaniu certyfikatu z pewnością łatwiej będzie nam np. ubiegać się o dobra pracę. Świadomość posiadania go jest również nagroda za lata ciężkiej pracy włożonej w naukę obcego języka.

Egzamin CPE – podsumowanie

Jeżeli uważasz, że egzamin CPE jest dla Ciebie, koniecznie zapisz się do szkoły językowej, która pomoże Ci prawidłowo się przygotować do jego zdania!

Dla kogo jest egzamin CPE?
Jeżeli uczysz się języka angielskiego od dłuższego czasu, z pewnością wiesz, że na każdym etapie nauki...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.