Jak przygotować się na rozmowę o pracę w języku angielskim?

Obecnie język angielski jest dla większości mieszkańców świata, a także Polski, drugim językiem, którym się posługujemy. Jest on niezwykle ważny nie tylko w codziennym życiu, ale także w każdej branży. Aktualnie umiejętność komunikacji w języku angielskim jest wymagana w większości firm. Działają również firmy, które funkcjonują tylko w języku angielskim. Zaproponowano Ci posadę w jednej z nich? Sprawdź, jak przygotować się do rozmowy w języku angielskim.

Co oznacza „wymagany biegły angielski”?

Jest to częsty warunek, który pojawia się w ogłoszeniach o pracę. Zastanawiasz się, co przez to rozumieć?

Warto zapytać o to w pierwszym kontakcie z pracodawcą. Jeżeli nie jesteś pewny swojej umiejętności języka obcego, krótki wywiad z osobą, która wystawiła ogłoszenie może rozwiać wszelkie wątpliwości. Dużo informacji jednak można uzyskać z ogłoszenia, np. to jakiego stanowiska dotyczy, jakiej branży, jaki jest rynek, na którym działa firma oraz jaki zakres obowiązków jest wymieniony w treści.

Jak przygotować się do takiej rozmowy?

Oczywiście, jeżeli rozmowa będzie dotyczyła stanowiska w określonej branży, bezwzględnie należy popracować nad swoim językiem w kontekście tego konkretnego zawodu. Nieocenione będzie profesjonalne, specjalistyczne słownictwo, którego należy się nauczyć już przed rozmową kwalifikacyjną, a także odpowiednie zwroty biznesowe.

Czy mój język angielski wystarczy?

To wiesz tylko Ty. Jeżeli jednak masz świadomość, że Twój język obcy jest na dobrym poziomie, ale obawiasz się czy podołasz – napisz prawdę. Wielu pracodawców, którzy widzą, że umiesz posługiwać się językiem obcym w sposób biegły, ale masz braki właśnie np. ze słownictwa, pozwala na naukę języka w trakcie szkolenia, a nic tak dobrze nie działa, jak nauka poprzez praktykę. Warto to wykorzystać, a także zadeklarować chęć dalszego szlifowania języka.

Rozmowa po angielsku – podsumowanie

Język angielski staje się powoli wymogiem, a nie dodatkową umiejętnością. Dlatego warto starać się nieustannie go rozwijać. Możemy robić to za pomocą wielu kursów angielskiego lub na własną rękę. Nie obawiajmy się również stanowisk, na których jest on wymagany. Najlepsza nauka to ta przez praktykę.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.