Jak stopniować przymiotniki w języku angielskim?

Język angielski jest najczęstszym wyborem wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z nauką języków. Dzieje się tak głównie dlatego, że w języku angielskim będziemy w stanie porozumieć się z ludźmi na całym świecie. Język angielski jest również językiem urzędowym w Stanach Zjednoczonych i na Wyspach Brytyjskich, a miejsca te są ważnymi ośrodkami handlowymi i kulturowymi.

Jak doskonalić swoje umiejętności językowe?

Język angielski ze względu na swoją powszechność i obecność w filmach staje się nam bardzo bliski. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest nam zgłębić jego tajniki. Jest jednak bardzo wiele osób, które wskazują, że uczą się angielskiego całe swoje życie, a nadal nie czują się w nim zbyt pewnie. Dzieje się tak głównie dlatego, że język angielski ławo jest przyswoić na poziomie podstawowym, jednak opanowanie go w stopniu zaawansowanym wymaga już większego nakładu czasu i pracy.

Stopniowanie przymiotników – jak robić to dobrze?

Stopniowanie przymiotników w języku angielskim to umiejętność, która sprawia Polakom bardzo dużo problemów. Najczęściej zapominamy o istniejących wyjątkach, nie potrafimy zapamiętać odpowiedniej wymowy i zasad. Jak stopniować przymiotniki w języku angielskim bez robienia i błędów? Tak naprawdę wystarczy przestrzegać kilku najważniejszych zasad, które raz na zawsze rozwieją nasze wątpliwości. Zapamiętajmy, że w języku angielskim stopniujemy przymiotniki jedynie na dwa sposoby: poprzez dodanie końcówki i opisowo. Jak zapamiętać, w jakich sytuacjach wykorzystujemy stopniowanie za pomocą końcówki, a kiedy robimy to opisowo? Zasada jest bardzo prosta.

W Przypadku krótszych przymiotników używamy końcówki, a w przypadku dłuższych – robimy to opisowo. Zasada ta ma również bardzo logiczne wytłumaczenie, które warto przywołać w swoich myślach zawsze wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości. Dłuższe przymiotniki są już długie same w sobie, dlatego dodawanie do nich końcówek skomplikowałoby ich wymowę. Natomiast dodanie końcówki do krótszych wyrazów nie zaburzy ich wymowy ani znaczenia. Za pomocą końcówki stopniujemy przymiotniki jednosylabowe. Końcówki różnią się dla stopnia wyższego i najwyższego.

W przypadku stopnia najwyższego musimy jeszcze pamiętać o przedimku the. Pamiętać należy jeszcze o rozróżnieniu i dodawaniu odpowiednich końcówek do wyrazów zakończonych na samogłoski i spółgłoski. Stopniowanie przymiotników w sposób opisowy jest jeszcze prostsze. Nasze przymiotniki zostają niezmienne. W stopniu wyższym dodajemy przed przymiotnikiem słowo more, a w stopniu najwyższym the most. Należy jeszcze zapoznać się z kilkoma wyjątkami. Tu nie pozostaje nam już nic innego jak jedynie nauczenie się ich na pamięć. Jeśli zapamiętamy tych kilka podstawowych zasad, to bez problemu poradzimy sobie z poprawnym stopniowaniem przymiotników w języku angielskim.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.