Poznaj alfabet rosyjski

Pomimo tego, że język rosyjski podobnie jak język polski należy do grupy języków słowiańskich to nauka rosyjskiego alfabetu stanowi dość duże wyzwanie. Zupełnie inna pisownia i wygląd liter początkowo może wywoływać u osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem rosyjskim spore zdezorientowanie. Umiejętność rozszyfrowywania cyrylicy jest jednak bardzo przydatna. Po pierwsze Rosja to ogromne państwo, które prowadzi swoje interesy na całym świecie, dlatego znajomość rosyjskiego alfabetu znacznie ułatwi nam nawiązanie relacji biznesowych z Rosjanami. Poza Rosją, także w wielu innych państwach obowiązuje alfabet rosyjski. Podczas podróży do Gruzji, która od lat przyciąga wielu Polaków ze względu na gościnność i otwartość tamtejszych mieszkańców, znajomość rosyjskiego alfabetu znacznie ułatwi nam komunikację.

Od czego zacząć naukę rosyjskiego alfabetu?

Nauka zupełnie obcego alfabetu w dorosłym wieku w początkowej fazie może wywołać w nas przerażenie. Będą nam potrzebne przede wszystkim dobre chęci, a także doskonała organizacja i samozaparcie. Szczególnie w tej początkowej fazie nauki pomocna może okazać się pomoc z zewnątrz. Indywidualne zajęcia z lektorem czy zapisanie się na zajęcia do szkoły jazdy zmotywują nas do działania.

Wybierz odpowiednią formę nauki

W przypadku poznawania alfabetu rosyjskiego konieczne jest jego wizualne zapamiętanie i skojarzenie z odpowiednimi dźwiękami. W celu efektywnej nauki rosyjskiego alfabetu najlepiej sprawdzi się wielokrotne powtarzanie materiału. Pomocna może okazać się również zabawa w memory, która pozwoli nam zapamiętać, do jakiej litery odnosi się konkretny zapis. Gdy poznamy już poszczególne litery wraz z ich graficznym zapisem, możemy stopniowo rozpocząć naukę czytania wyrazów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zwiększanie poziomu trudności. Zaczynamy od wyrazów 2-sylabowych, a później przechodzimy do bardziej rozbudowanych treści.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Poznaj alfabet rosyjski w szybki i prosty sposób. Jak? Korzystając z pomocy profesjonalistów. Szkoła językowa ProfiLingua posiada bogatą ofertę kursów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Z doświadczonymi lektorami nauka przebiega w szybki i przyjemny sposób. Nawet nie zauważysz, kiedy bez problemu będziesz w stanie rozszyfrować rosyjski alfabet. Naukę każdego języka musimy zacząć od poznania alfabetu. Bez tego nie mamy szans na zgłębianie literatury czy prowadzenie rozmów w obcym języku. Pamiętaj, że nauka języka obcego to proces, który wymaga czasu. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele i zaakceptuj fakt, że nie wszystko będziesz wiedzieć od razu. Daj sobie prawo doskonalenia swoich umiejętności tak długo, jak będzie to konieczne. Zobaczysz, jaką satysfakcję poczujesz po pierwszej podróży, w której samodzielnie rozszyfrujesz wszystkie litery!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.