Jakiego języka obcego warto się uczyć?

W Twojej głowie pojawił się pomysł na naukę języka obcego. Z pewnością zastanawiasz się, który wybrać. Nie każdy z nas zaczyna naukę nowego języka tylko po to, aby poznawać obcą kulturę. Wielu ludzi robi to ze względów zawodowych, a także by zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. Sprawdź, jakie języki obce zapewnią Ci stabilne stanowisko na rynku pracy i których warto się uczyć!

Czy warto uczyć się języka obcego?

Niestety, badania pokazują, że znajomość języków obcych w Polsce pozostawia wiele do życzenia. W 2019 roku aż 80% Polaków deklarowało znajomość przynajmniej jednego języka obcego, jednak znajomość owego języka opiera się o użycie najprostszych zwrotów, które nie wystarczą do tego, aby w danym języku pracować. Nasuwa to fakt, że znajomość języka obcego może znacząco przyczynić się do naszej wartości na rynku pracy i wykluczenia konkurencji.

Których języków warto się uczyć?

Poniżej przedstawiamy kilka języków obcych, których znajomość z pewnością otworzy wiele drzwi zawodowych do pracy nie tylko w Polsce, ale i Europie, a nawet świecie.

Francuski

Język francuski jest jednym z popularniejszych języków, jeżeli chodzi o branżę w obszarze frankoafrykańskim. Również w Indiach znajomość tego języka wiele ułatwia. W Polsce język francuski nie cieszy się zbyt dużą popularnością, jeżeli chodzi o naukę. Dlatego właśnie warto się go uczyć, gdyż konkurencja na rynku pracy będzie niewielka. Język francuski w ProfiLingua jest wykładany w sposób, który pozwoli szybko zobaczyć pierwsze rezultaty.

Niemiecki

Jak mówią statystyki, językiem niemieckim posługuje się jedynie niecałe 2%. Jest to ciekawe, gdyż Niemcy są dość istotnym graczem na arenie biznesu i znajomość języka niemieckiego może nam zagwarantować prace na wysokim stanowisku. Kursy niemieckiego w ProfiLingua z pewnością przygotują nas do posługiwania się tym językiem w pracy i w życiu codziennym.

Jak się uczyć języków obcych?

Możesz postawić na samodzielną naukę języka obcego lub skorzystać z pomocy doświadczonego lektora. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z kursów, jakie oferuje szkoła językowa ProfiLingua. Kursy językowe, które rozpoczynają się od podstaw lub każdego dowolnego poziomu zaawansowania pozwolą Ci opanować język obcy w stopniu, który umożliwi podjęcie pracy. Sprawdź ofertę i przekonaj się sam!

Czym są szkolenia biznesowe
Wstęp do świata szkoleń biznesowych Szkolenia biznesowe to kluczowy element rozwoju każdej nowoczesnej organizacji. W dynamicznie...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.