Kiedy zacząć uczyć swoje dziecko języka obcego?

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko nauczyło się jak najwięcej i odpowiednio wykorzystało czas młodości. Nie tylko na naukę przedmiotów szkolnych, ale również na naukę języków obcych, które mogą okazać się droga do sukcesu zawodowego naszego dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment na to, aby wysłać swoją pociechę na kurs językowy. A może pozwolić jej samej zdecydować?

Jak uczyć dziecko języka obcego?

Naukowcy wskazują jednoznacznie na to, że mózg dziecka jest najbardziej otwarty na wiedzę pomiędzy pierwszy, a trzecim rokiem życia. To właśnie wtedy dziecko uczy się najwięcej. Warto podkreślić jednak, że plastyczność dziecięcego umysłu utrzymuje się nawet do 10 roku życia. To właśnie do tego mementu jesteśmy w stanie nauczyć naszego malucha największej ilości rzeczy, które prawdopodobnie zostaną z nim na całe życie. Jest to więc również najlepszy czas na to, aby rozpocząć naukę języków obcych.

Pamiętajmy, że odpowiednio prowadzona nauka nie jest dla dziecka niczym nieprzyjemnym, ani tym bardziej przykrym obowiązkiem. Warto wybrać taki sposób przekazywania wiedzy, aby nasze dziecko myślało o tym, jak o zabawie. Szkoła językowa ProfiLingua prowadzi duża ilość kursów, które łącza w sobie elementy edukacyjne, zapewniając dzieciom dodatkowo rozrywkę i dobrą zabawę.

Jaki język obcy wybrać dla dziecka?

Nie okłamujmy się, początkowo decyzja o tym, jakiego języka obcego będziemy uczyć nasze dziecko, zależy od nas. Wiadomo, że możemy postawić na jeden z najpopularniejszych języków obcych taki jak język angielski czy język niemiecki. Zastanówmy się jednak nad tym, czy nie lepiej dla naszego dziecka będzie podjąć się nauki bardziej niszowego języka, który następnie może otworzyć mu wiele drzwi w dorosłym świecie pracy? Kursy francuskiego w ProfiLingua są przystosowane również do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, wobec czego będziesz miał pewność, że doświadczeni lektorzy zajmują się dzieckiem z należytą uwagą. Język włoski dla początkujących w ProfiLingua również jest świetnym pomysłem na naukę niszowego języka.

Kiedy uczyć dziecko języka obcego?

Wielu rodziców boryka się również z problemem tego, kiedy zorganizować dziecku czas na naukę języka obcego. Musimy pamiętać o tym, że uczęszcza ono do szkoły i ma również swoje życie, w którym musi znaleźć się miejsce na zabawę, spędzanie czas z rówieśnikami i odpoczynek. Dobrym rozwiązaniem może być wybór wakacyjnego kursu języka w ProfiLingua, który nie tylko sprawi, że nasze dziecko zdobędzie umiejętności językowe, ale również zajmie mu wakacyjny czas.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.