Od czego zacząć naukę rosyjskiego?

Nauka języka rosyjskiego może być fascynująca przygodą. Rosyjski, tak jak polski należy do grupy języków słowiańskich, dlatego jego nauka nie powinna sprawić Ci wielu kłopotów. Jeżeli decyzja już zapadła, a Ty chcesz nauczyć się rosyjskiego – my chcemy Ci w tym pomóc! Skorzystaj z kilku inspiracji i rad!

Język rosyjski – od czego zacząć?

Co zrobić w sytuacji, kiedy decyzja o nauce rosyjskiego zapadła, ale nie wiesz od czego możesz ją zacząć? Warto zapisać się na kurs językowy do sprawdzonej i renomowanej szkoły językowej. Kursy rosyjskiego w Profi Lingua – online to świetna opcja dla zabieganych osób. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu oraz pieniędzy. Nie musisz dojeżdżać do szkoły językowej, ponieważ możesz uczyć się rosyjskiego praktycznie wszędzie, gdzie tylko masz dostęp do Internetu.

Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie musisz martwić się o ułożenie sensownego, efektywnego planu nauki. Możesz także skorzystać z wiedzy i doświadczenia lektorów, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje wątpliwości. W przypadku wszelkich trudności w nauce, masz nauczyciela, do którego możesz się zwrócić.

Zanim wybierzesz dobrą szkołę językową, możesz zacząć samodzielną naukę rosyjskiego. Pierwszym krokiem powinna być nauka rosyjskiego alfabetu. W Internecie dostępnych jest wiele materiałów, które mogą ułatwić Ci to zadanie. Zarówno wymowa jak i wygląd poszczególnych liter prawdopodobnie będzie dla Ciebie czymś zupełnie nowym.

Daj sobie czas na opanowanie alfabetu, ponieważ jeżeli dobrze go nie opanujesz, ciężko będzie Ci nauczyć się czegoś nowego. Następnie możesz przejść do nauki pojedynczych wyrazów i zwrotów. Im więcej będziesz ćwiczył pisanie po rosyjsku, tym łatwiej przyjdzie Ci nauka nowego słownictwa. Ponownie możesz skorzystać z materiałów dla początkujących, które znajdziesz w Internecie. Warto też zakupić słownik i podręcznik do samodzielnej nauki rosyjskiego. Na ryku dostępnych jest wiele takich książek, dlatego z pewnością również znajdziesz coś dla siebie.

Następnie możesz nauczyć się kilku zdań, które przydadzą Ci się w życiu codziennym. Jak zapytać o godzinę? Jak porozmawiać o pogodzie? Jak komunikować się z kelnerem w restauracji? Opanuj podstawowe zdania i zwroty, które pomogą Ci radzić sobie w codziennych sytuacjach. Zadbaj o rozwój wszystkich kompetencji językowych równolegle. Staraj się rozłożyć równomiernie pracę na naukę tekstów pisanych, czyli czytanie oraz rozumienia ze słuchu. Dzięki temu swobodnie nauczysz się władać tym językiem. Aby jeszcze lepiej poznać ten język, zapisz się na kursy języka rosyjskiego w Profi Lingua.

Język rosyjski należy do grupy języków słowiańskich. Z tego względu jego nauka nie powinna przysporzyć Ci wielu kłopotów. Warto jednak skorzystać z pomocy ekspertów i zapisać się do renomowanej szkoły językowej. Dzięki temu możesz liczyć na pomoc nauczyciela w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, które napotkasz podczas nauki rosyjskiego.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.