Kurs języka japońskiego – dlaczego warto?

Chciałbyś nauczyć się języka japońskiego, ale wydaje Ci się, że ten język jest niezwykle trudny? To mit, w który niestety większość z nas wciąż wierzy. Prawda jest – jak to zazwyczaj bywa – zupełnie inna i dzisiejszym artykułem przekonamy Cię, że kurs języka japońskiego może być przyjemną oraz pełną wrażeń przygodą po Kraju Kwitnącej Wiśni!

Czy nauka języka japońskiego jest trudna?

Rzeczywiście język japoński można zaliczyć do jednych z najtrudniejszych języków świata. Wszystko dlatego, że rodowici mieszkańcy tego kraju porozumiewają się ze sobą za pomocą 3, a nawet 4 alfabetów. W związku z tym, żeby móc porozumiewać się w języku japońskim trzeba opanować 2000 znaków. Jednak, jeśli chodzi o same podstawy, to nauka języka japońskiego jest stosunkowo łatwa. Poza tym dzięki zapisaniu się na kursy języka japońskiego nie ma możliwości, abyś jako kursant nie robił postępów i nie był poprawiany przez lektorów. Dzięki temu praca nad językiem będzie dla Ciebie przyjemnością i ciekawą podróżą. Dodatkowo warto dodać, że każdy język, który nie jest praktykowany regularnie, jest trudny i ciężko go opanować. Dlatego nie należy się zrażać i po prostu się uczyć!

Język japoński od postaw

Jeśli chcesz zacząć uczyć się japońskiego najlepiej zacząć od poznawania kanji, czyli logografów japońskich, składających się na obszerny alfabet. Wszystkich znaków japońskich jest ponad 60 tysięcy. Znaków można uczyć się z Internetu lub podręczników do nauki języka.  Dalsze kroki, jakie można podjąć to zapisanie się na kursy języka japońskiego. Znajomości zaczerpnięte z prywatnych źródeł z pewnością będą bardziej pomocne i sprawią, że poznawanie bardziej zaawansowanych konstrukcji nie będzie już takie trudne.

Dlaczego warto uczyć się języka japońskiego?

Kursy języka japońskiego będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę, jeśli interesujesz się kulturą Japonii lub zawsze marzyłeś o tym, aby odwiedzić ten kraj. Dzięki poznaniu podstawowych słów i zwrotów można poruszać się w tamtych stronach bez potrzeby tłumacza i porozumiewać się z rodowitymi mieszkańcami. Kursy języka japońskiego mogą być także szansą dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją karierę zawodową w Japonii lub współpracować z Japończykami. Poza tym chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że każda inwestycja w naukę języka obcego jest po prostu opłacalna, ponieważ jest to inwestycja w siebie i poszerzanie swoich horyzontów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.