Czy warto uczyć się języka rosyjskiego?

Czy warto uczyć się języka rosyjskiego?

Nauka języków obcych to obecnie bardzo popularny trend. Nic dziwnego skoro granice między państwami coraz bardziej się zacierają i odbywamy coraz więcej podróży. Obecnie nie ma problemu, aby przenieść się do innego kraju i tam rozpocząć nowe życie – podjąć studia lub nową pracę.

Dzięki postępowi technologicznemu nie ma też problemu z komunikacją online, gdzie również posługujemy się językiem obcym. Znajomość chociażby rosyjskiego otwiera wiele furtek, dzięki czemu możemy wybierać swoją ścieżkę i podejmować nowe wyzwania oraz eksplorować inną kulturę.

Nauka języka rosyjskiego – czy to się opłaca?

Nauka języków obcych od dzieciństwa jest bardzo ważne. Im wcześniej rozpocznie się przyswajanie obcych słów i zwrotów, chociażby z języka rosyjskiego, tym lepiej. W Polsce ten język nie jest jeszcze tak popularny, jednak obecne trendy szybko się zmieniają. Młodzi ludzie coraz chętniej podejmują się jego nauki, co w przyszłości może zaowocować różnymi profitami. A im mniej osób zna w Polsce rosyjski, tym większą szansę na powodzenie, mają ci, którzy się nim posługują.

Nauka języka rosyjskiego to zdecydowanie inwestycja w przyszłość, ponieważ jest to obowiązujący język w największym kraju na świecie, jednak znając go, bez problemu możesz także porozumieć się z wieloma mieszkańcami państw dawnego ZSRR. Tendencją w dzisiejszej turystyce wśród naszych rodaków są podróże właśnie do tych krajów, gdzie mało mieszkańców mówi po angielsku lub w języku innym niż ojczysty. Wobec tego poznawanie języka rosyjskiego ułatwia podróżowanie i pomaga lepiej rozumieć obcą nam kulturę.

Czy nauka języka rosyjskiego jest trudna?

Opanowanie języka rosyjskiego nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ akcent w nim jest bardzo specyficzny, a alfabet, którym posługują się użytkownicy tego języka, różni się od tego znanego nam. Jednak my, jako Polacy, mamy pewną przewagę, chociażby nad Anglikami czy Niemcami, ponieważ język polski i rosyjski są do siebie bardzo podobne, co zdecydowanie ułatwia naukę. Wystarczy posłuchać osoby, która mówi po rosyjsku, aby bez problemu wychwycić sens zdania lub znaczenie niektórych wyrazów.

Na szczęście w dzisiejszym świecie istnieje wiele opcji na łatwą i szybką naukę języka obcego, jak chociażby nauka online, uczęszczanie na kurs (zobacz: szkoła językowa Profi Lingua) albo korzystanie z bogatej literatury (podręczników, rozmówek…) czy aplikacji na telefon.

Język rosyjski, a praca

Posługując się językiem rosyjskim w stopniu komunikatywnym, masz niemal stuprocentową szansę na to, że zdobędziesz dobrze płatną posadę w Polsce lub za granicą (nie tylko na Wschodzie).

Jako że wciąż mało osób decyduje się na naukę rosyjskiego, szanse osób na rynku pracy, które się nim posługują, są o wiele większe. Pracodawcy chętnie przyjmują osoby, które biegle mówią po rosyjsku. Dzięki temu Twoje kwalifikacje są wyższe i możesz żądać lepszej pensji. Język rosyjski daje też gwarancję, że możesz szukać pracy w wielu branżach, nie tylko zostać tłumaczem, ale także być specjalistą od kultury rosyjskiej czy pracować chociażby w IT.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.